Lúče na tomto obraze znázorňujú krv a vodu, ktoré vytryskli z hĺbky môjho milosrdenstva vtedy, ked bolo moje srdce prerazené kopijou Slubujem duši, ktorá bude uctievat tento obraz, že nezahynie.Slubujem jej už tu na zemi vítazstvo nad protivenstvami, avšak zvlášt v hodine smrti.
 
 HOME | Sestra Faustína | Pridať k obľúbeným | Sitemap

Vlastné zážitky s Božím milosrdenstvom

Božie Milosrdenstvo v Krakove

Bolo to vtedy, Pane, keď si znova tak zatúžil po svojom stvorení tak, že láska Tvojho srdca Ti nedala spávať. Hľadel si zo svojho trónu na svoje stvorenie a Srdce Ti bilo láskou a milosrdenstvom. Tým milosrdenstvom, na ktoré Tvoj ľud znova zabudol. Preto si sa rozhodol rýchlo... O krátky čas si uz stál pri bráne kláštora v Krakove, kde bola vrátničkou sr. Faustínka. Zaklopal si na bránu kláštora a poprosil si o chlieb. Ty, Boh, so zahalenou Tvárou, Ty chlieb života, Ty si si pýtal chlieb od človeka. Tvoj hlas zaznel vtedy znova z radov najchudobnejších, spomedzi tých, ktorých si vždy najviac miloval, tých, medzi ktorými si sa narodil. Aj Ty si patril predsa medzi nich. Boh v šatoch žobráka, Boh s planúcim Srdcom Lásky plným milosrdenstva. Faustínka sa vzdialila, aby ti ponúkla svoje ľudské milosrdenstvo - milosrdenstvo lásky k najchudobnejším. O chvíľku prišla s úsmevom na perách a v rukách niesla trocha polievky a kúsok chlebíka.
"Ziaľ, dobrý človek, viac už nemáme, všetko sme už dnes rozdali, prišli ste dnes neskoro" - s milým hlasom Ti oznámila. "Mne to stačí, ďakujem vám pekne, sestra" - ozval si sa ticho, sotva Ťa bolo počuť a naťahoval si svoju ruku za jedlom. Faustínka Ti pri podávaní jedla nazrela do Tváre. Spoznala Ťa totiž po hlase, predsa toľkokrát ho počula. Tvoj hlas sa predsa nedá zabudnúť, tvoj hlas si predsa nemožno pomýliť so žiadnym iným hlasom, pretože je hlasom Božej milosrdnej lásky. Zdvihol si svoje nebeské Oči, usmial si sa na svoju vyvolenú a zmizol si tak, ako si aj prišiel, vo vánku vetra Lásky..."

Tento zážitok mi zarezonoval, keď sme cez víkend navštívili Krakov a Božie milosrdenstvo. Okno izbietky kláštora, kde Faustínka pracovala ako vrátnička sa mi navždy vrylo do pamäti. Svätá duša, Bohom vyvolená, Bohom milovaná, Bohom odmenená. Skrze jej nežnú a úprimne skromnú dušu Boh znova pripomenul svojmu stvoreniu, mne, tebe, svoju hlavnú Božiu vlastnosť, ktorou je Božie milosrdenstvo. Vďaka Ti Ježisu, vďaka Ti Faustínka...

Pridané 6.Júna, 2007, Norika


Ďaľšia stranaWebmaster | O mne | Suvisiace linky | Sitemap